Į kurias šalis privaloma viza?

Ruošiesi kelionei į tolimą šalį, ir iškyla klausimas į kurias šalis reikalinga viza?

LR piliečiams, vykstantiems į kai kurias užsienio valstybes, reikia vizų. Dėl vizų reikalavimų reikia kreiptis į turistinę firmą arba į valstybės, į kurią vykstate, diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Bendrą informaciją, apie užsienio valstybių vizas galima sužinoti ir paskambinus konsulinės informacijos telefonu (8 5) 236 2400.

 1 žingsnis  Nusprendęs keliauti ten, kur būtina turėti pasą, įsitikink, jog jo galiojimas nebūtų pasibaigęs. Dauguma tolimų šalių nesutinka įsileisti keliautojų, kurių paso galiojimas baigsis greičiau nei už 6 mėnesių.

 2 žingsnis Keliaujant individualiai, prieš įsigyjant kelionės bilietus, būtina patikrinti tos šalies vizų politiką ir pagal tai nuspręsti savo kelionės datą. Kai kurių vizų išdavimo procedūra gali užtrukti ilgiau nei 1 mėnesį.

3 žingsnis  Skirk 5 minutes ir perskaityk iki galo šio straipsnio informaciją apie skirtingose šalyse taikomą vizų politiką. Jeigu pasirinktos šalies šiame sąraše nėra, ieškok Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos interneto svetainėje.

Super! Lietuviškas pasas yra vertinamas 7 vieta pasauliniame “Passport Index” reitinge, sudarytame, atsižvelgiant į galimybę keliauti be vizų. Nurodoma, kad į 161 valstybių pasaulyje LR pasą turintys piliečiai gali patekti be vizų, 42-e šalyse vizas galima gauti į jas atvykus, o į 37-ias valstybes įvažiuoti be vizos negalima.

Turi klausimų? Nedvejok ir susisiek su mūsų vizų ekspertu telefonu +37068164527 arba elektroniniu paštu info@vizalija.lt 

Ką reikia žinoti apie vizų išdavimą?

Kiekvienos valstybės vizų išdavimo politika yra skirtinga. Tai reiškia, kad ji gali skirtis kainos, laiko bei išdavimo sudėtingumo ir sąlygų aspektais. Pavyzdžiui, Indijos vizos išdavimas gali užtrukti 3-4 savaites. Kitų gali reikėti laukti net ilgiau nei mėnesį. Keliaujant su turistine grupe, dėl vizų galima beveik nesukti galvos. Tačiau individualūs keliautojai gali susidurti su sunkumais. Pasitaiko, kad pateikus prašymą gauti kontraversiškos (pavyzdžiui, Irano) šalies vizą, jis gali būti nepatenkintas.

Kokių dokumentų reikia vizai gauti?

 • Ilgiau nei 6 mėnesius po vizos išdavimo pabaigos galiojančio LR paso
 • Prašymo vizai išduoti (dažnai jį galima užpildyti internete, tačiau būtina atsispausdinti)
 • 2 paso nuotraukų (kartais pakanka ir 1 nuotraukos)
 • Kelionės bilietų rezervacijos (dažniausiai pirmyn ir atgal arba į kitą šalį)
 • Draudimas (reikalingas ne visais vizų išdavimo atvejais)
 • Viešbučio rezervacija (dažniau taikoma labai turistinių šalių vizų išdavimo politikoje)
 • Dienos biudžeto norma (kai kurios šalys yra nusistačiusios minimalią dienos išlaidų sumą, kurią privalo turėti keliautojas)

Kaip sumokėti už vizą?

Mokėjimo už vizas politika, pirmiausia, priklauso nuo vizos tipo. Jeigu tai oro uoste ar šalies pasienyje išduodama viza, reikės mokėti vietoje grynais pinigais. Dažniausiai – JAV doleriais. Jeigu viza užsakoma iš anksto, greičiausiai reikės eiti į banką ir padaryti perlaidą, o paskui pristatyti čekį ten, kur bus daroma viza. Kartais pasitaiko galimybė sumokėti vietoje grynaisiais pinigais arba padaryti elektroninį mokėjimą.

Nenori dėl vizos stovėti eilėse konsulatuose ir rinkti begalę nežinomų dokumentų?

Perduok šiuos rūpesčius vizų įforminimo įmonei! Vizų ekspertai tiksliai žino, kokių dokumentų reikia vizai gauti, kaip juos įforminti ir viską paruošia už tave bei pristato tau pasą jau su įklijuota viza.  UŽSAKYTI VIZĄ  

Šalių sąrašas, pasitikrinti į kurią šalį reikalinga viza

Šalis Vizos statusas PASTABOS Kaip ĮFORMINTI?
Airija Nėra
Albanija Nėra
Andora Nėra
Argentina Nėra Trumpalaikiam buvimui LR piliečiams viza nereikalinga.
Armėnija Nėra Trumpalaikiam buvimui (iki 180 d.) LR piliečiams viza nereikalinga.
Australija Nėra LR piliečiai vykstantys į šalį ne ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui turi turėti elektroninį leidimą (eVisitor). Mokestis jam nenumatomas. Užsisakykite leidimą Australijos Imigracijos ir Sienų Apsaugos interneto svetainėje.
Austrija Nėra
Azerbaidžianas Yra Azerbaidžano vizą Lietuvos Respublikos piliečiai gali gauti elektroniniu būdu per elektroninių vizų išdavimo sistemą. Elektroninė viza yra išduodama per 3 darbo dienas. Elektroninė viza yra vienkartinė (single entry) ir leidžia užsieniečiams Azerbaidžano teritorijoje būti 30 d.

Užsieniečiai, pasiliekantys Azerbaidžane daugiau nei 10 dienų, privalo internetu arba atvykę į Azerbaidžano Migracijos departamentą užregistruoti savo gyvenamąją vietą. Užsieniečiai, pažeidę šį reikalavimą, turi sumokėti baudą.

Elektroninė registracijos forma Azerbaidžiano vizai gauti. Išsami informacija Azerbaidžiano Respublikos Ambasados Lietuvoje interneto svetainėje.
Baltarusija Yra Vizos įforminamos per penkias darbo dienas. Skubos tvarka – 24 val.

Konsuliniai mokesčiai priklauso nuo vizos tipo ir įforminimo skubumo tvarkos. 

 Išsami informacija Baltarusijos Respublikos Ambasados Lietuvoje interneto svetainėje.

Anketa Baltarusijos vizai gauti (pildoma el. būdu ir atspausdinama).

Bangladešas Yra LR piliečiai gali įsigyti turistinę vizą iki 30 dienų, atvykę į Bangladešą. Išsami informacija Bangladešo Respublikos Migracijos Departamento interneto svetainėje.
Barbadosas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Belgija Nėra
Belizas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Bolivija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Bosnija ir Hercogovina Nėra
Brazilija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Bulgarija Nėra
Butanas Yra Vykstant į šią šalį, būtina užsisakyti kelionę per oficialius turizmo operatorius. Būtina patenkinti ir minimalių išlaidų dienai reikalavimą (nuo 157€ žmogui) Sužinokite daugiau apie vizos reikalavimus oficialiame Butano Karalystės Turizmo Konsulo interneto svetainėje.
Centrinės Afrikos Respublika Yra Vizą į CAR gali išduoti ir Prancūzijos ambasada. 30 dienų viza kainuoja apie 55€. Būtinas įrodymas, jog esate paskiepyti nuo geltonosios karštinės. Visą reikalingą informaciją rasite Centrinės Afrikos Respublikos vizų išdavimo interneto svetainėje.
Čekija Nėra
Čilė Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Danija Nėra
Dominikos Respublika Nėra Atvykstantiems LR piliečiams reikalinga turistinė kortelė. Ji galioja iki 30 dienų;  Norėdami įsigyti turistinę kortelę internetu, apsilankykite Dominikos Respublikos Turizmo Konsulo interneto svetainėje.
Egiptas Yra Į Egiptą vykstant turistiniais tikslais, viza dažnai būna įskaičiuota į kelionės paketo kainą.

Vykstantys į Egiptą turistiniais tikslais vizą gali gauti atskridę oro uostuose. Arba užsakyti el. būdu iš anksto.

Daugiau informacijos apie vizas rasite Oficialioje Egipto Turizmo interneto svetainėje.
Ekvadoras Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Estija Nėra
Farerų Salos Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Fidžis Nėra Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Daugiau informacijos apie Fidžio vizų išdavimą rasite Fidžio Konsulato interneto svetainėje.
Filipinai Nėra LR piliečiai į Filipinus gali vykti be vizų ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui Planuojantiems šalyje likti ilgesniam laikui, rekomenduojama susipažinti su Filipinų vizos išdavimo sąlygomis.
Gambija Nėra LR piliečiams vizos nereikia Visa reikalinga informacija apie Gambijos vizą bei ambasadas.
Graikija Nėra
Grenada Nėra LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Kokių dokumentų reikės, norint gauti Grenados vizą?
Gruzija Nėra LR piliečiai Gruzijoje be vizos gali būti 365 dienas.
Gvatemala Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Haitis Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Honkongas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Indija Yra LR piliečiams nesunkiai išduodamos iki 6 mėnesių trukmės turistų vizos. Elektroninė paraiškos forma Indijos vizai gauti. Daugiau informacijos rasite čia
Indonezija Nėra Be vizų gali vykti Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Indoneziją turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui. Tokiu atveju atvykti į šalį ir išvykti iš jos galima tik per nustatytus sienos perėjimo punktus.

Diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkai į šalį gali vykti be vizų ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui.

Daugiau informacijos apie šios šalies vizas Indonezijos ambasados Londone interneto svetainėje.
Iranas Yra Vykstantiems į Iraną su kelionių agentūra, vizos procesas bus paprastas. Įprasta turistinės 30 dienų vizos kaina siekia apie 60€ su galimybe ją pratęsti. Dėl siekio Iraną paversti patraukliu turistams, sukurta svetainė palengvinanti Irano vizos gavimo sąlygas.
Islandija Nėra
Ispanija Nėra
Italija Nėra
Izraelis Nėra Atvykstantys LR piliečiai privalo turėti kelionės bilietus į priekį ir atgal.

LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Jamaika Nėra LR piliečiams, vykstantiems į Jamaiką turistiniais tikslais ne ilgiau kaip 30 dienų laikotarpiui, vizos nereikia. Privaloma pateikti dokumentą apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito. Daugiau informacijos rasite Jamaikos Respublikos konsulate.
Japonija Nėra LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
JAV Nėra LR piliečiai, vykstantys į JAV turizmo ar verslo tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę vykti į JAV be vizos. Prieš vykstant į JAV privaloma gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA – Electronic System Travel Authorization).

Į JAV vykstantys LR piliečiai privalo turėti biometrinį pasą bei elektroninį leidimą keliauti į JAV. Po išdavimo jis galioja 2 metus 90 dienų viešnagei JAV.

Užpildykite prašymą Elektroninėje Leidimų Keliauti Sistemoje (ESTA).

Daugiau informacijos apie bevizio vykimo į JAV tvarką – JAV ambasados Vilniuje tinklalapyje

Jordanija Yra LR piliečiams Jordanijos viza išduodama atvykus į šalį. Vienkartinės vizos kaina apie 44€.

Be vizos gali vykti tik diplomatinių pasų savininkai.

Daugiau informacijos apie keliones į Jordaniją rasite Jordanijos Turizmo Departamento interneto svetainėje.
Jungtinė Karalystė Nėra LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklalapyje.
Jungtiniai Arabų Emyratai Yra Nuo 2014 metų kovo mėn. LR piliečiams atvykusiems į Dubajų oro uoste išduodama nemokama trumpalaikė viza.

LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

2017 m. rugpjūčio 11 d. įsigaliojo LR su JAR pasirašytas susitarimas dėl vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimo. Pagal susitarimą, Lietuvoje išduoti vairuotojo pažymėjimai yra pripažįstami JAE.

Planuojantiems vairuoti JAE rekomenduojama turėti atspausdintą šio susitarimo tekstą arabų kalba.

Parsisiųsti susitarimą galima čia: lietuvių kalbaanglų kalbaarabų kalba.

Kataras Nėra LR piliečiams trumpalaikiam buvimui iki 90 d. vizos nereikia. Oro uoste būtina pateikti skrydžio bilietus atgal.
Kambodža Yra Palengvinta vizų išdavimo procedūra. Vienkartinė 30 dienų vizos kaina apie 25€. Dabar Kambodžos viza išduodama ir internetu. Viza atsiunčiama į elektroninį paštą, įsiklijuoji ją į pasą ir vyksti į Kambodžą!
Kanada Nėra Kanados vizos nereikia tiems LR piliečiams, kurie į Kanadą vyksta turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 180 dienų laikotarpiui. Prieš vykstant į Kanadą yra privaloma užsiregistruoti internetinėje sistemoje eTAVisi LR piliečiai, atvykstantys oro transportu (išskyrus turintys Permanent resident statusą Kanadoje), turi turėti elektroninį patvirtinimą keliauti į Kanadą. Elektroninis patvirtinimas keliauti į Kanadą galioja iki 5 metų. Platesnė informacija apie eTA skelbiama http://www.canada.ca/eta.
Kenija Yra LR piliečiams vizos reikia. 3 mėn trukmės vizos kaina apie 40€. Pateikti paraišką vizai gauti galima elektronininėje Kenijos vizų išdavimo sistemoje.
Kinija Yra Dėl vizos į Kinijos ambasadą būtina kreiptis likus ne mažiau kaip mėnesiui iki išvykimo.

LR piliečiams, vykstantiems tranzitu į trečiąją šalį per tam tikrus Kinijos tarptautinius oro uostus ir turintiems galiojantį kelionės dokumentą, lėktuvo bilietą bei leidimą vykti į paskirties valstybę, taikomas 72 valandų arba 144 valandų bevizis režimas.

Dėl Kinijos vizų išdavimo kreipkitės į Kinijos ambasadą Vilniuje arba į mūsų agentūrą.
Kipras Nėra Vykstant į šiaurinę šalies dalį yra papildomų sąlygų ir apribojimų. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Kipro Respublikos ambasadą Lenkijoje. LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.
Kolumbija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Kosta Rika Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Kuba Nėra LR piliečiai į Kubą gali vykti tik su turistine kortele.  Detalesnę informaciją apie Kubos turistinės kortelės gavimo tvarką galima rasti Kubos ambasados Suomijoje interneto svetainėje. Taip pat yra reikalaujama turėti kelionės ir sveikatos draudimą, kurį pripažįsta Kubos institucijos.
Laosas Yra Vizos išduodamos beveik visuose pasienio taškuose. 30 dienų turistinė viza kainuos apie 28€. Informacija apie vizų išdavimą ir Laosą viename iš populiariausių pasaulio gidų.
Latvija Nėra
Lenkija Nėra
Lichtenšteinas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Liuksemburgas Nėra
Makedonija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Malaizija Nėra LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Sužinokite daugiau apie Malaizijos vizų politiką, keliaujant ilgiau nei 3 mėnesius.

Atvykstant į Malaiziją būtina įsitikinti, kad pase įdėtas Malaizijos sienos kirtimo spaudas. Pagal šalies įstatymus, spaudo pase nebuvimas prilyginamas buvimui šalyje nelegaliai ir preziumuojama užsieniečio kaltė. Už įstatymo pažeidimą nustatyta didelė piniginė bauda ir skiriama reali laisvės atėmimo bausmė. Daugiau informacijos – Malaizijos imigracijos departamento tinklapyje.

Maldyvai Yra Nemokama 30 dienų trukmės turistinė viza suteikiama atvykus į šalį. Būtina įrodyti, jog turite didesnį nei 30$ biudžetą žmogui per dieną arba viešbučio rezervacijos duomenis. Apie kitas Maldyvų vizos kategorijas galima sužinoti apsilankius Maldyvų Emigracijos Departamento interneto svetainėje.
Malta Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Marokas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Meksika Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Mianmaras Yra Nesant galimybei apsilankyti Mianmaro ambasadoje, galima užsisakyti išankstinę vizą, tačiau ši paslauga kainuos daugiau. Skrendant lėktuvu, nebūsite įleisti, jei nepateiksite informacijos apie vizos egzistavimą. Minamaro vizą Lietuvos respublikos piliečiai gali gauti internetu arba Mianmaro pasienyje.
Moldova Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Monakas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Mongolija Yra LR piliečiams vizos reikia.
Naujoji Zelandija Nėra LR piliečiams, vykstantiems į Naująją Zelandiją trumpesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui, vizos nereikia.  Būtina turėti pasą su asmens biometriniais duomenimis. Atvykstantys į Naująją Zelandiją taip pat turi pateikti bilietus grįžimui ar tolimesnei kelionei bei lėšų arba išlaikymo garantijos įrodymą. Daugiau informacijos galima sužinoti Naujosios Zelandijos Imigracijos tinklapyje.

LR piliečiai, vykstantys ilgesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui, turi gauti Naujosios Zelandijos vizą. Jau esantys šalyje ir norintys pratęsti savo buvimo terminą taip pat privalo gauti atitinkamą dokumentą. Naujosios Zelandijos vizos išduodamos elektroniniu būdu per internetinę vizų išdavimo sistemą.

Nepalas Yra Vizos išduodamos atvykus į šalį. 30 dienų turistinės vizos kaina 40€. Sužinokite, kokie dokumentai reikalingi Nepalo vizos išdavimui.
Nikaragva Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Norvegija Nėra
Nyderlandai Nėra
Omanas Yra  LR piliečiai Omano Sultonato vizą gali gauti oro uoste arba kirsdami Omano Sultonato sieną bet kuriame pasienio kontrolės punkte. Vienkartinės turistinės vizos konsulinis mokestis – 20 Omano rialų, daugkartinės turistinės vizos – 50 Omano rialų. Elektroninė prašymo forma Omano Sultonato vizai gauti. 
Pakistanas

Panama

Yra

Nėra

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia.

Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.

Vienkartinė viza iki 30 d.d. , forminama 4-6 savaites ir kainuoja 130+116 EUR. Reikalingas iškvietimas iš Pakistano, pažyma iš darbovietės, banko išrašas. 

Peru Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Pietų Afrikos Respublika Yra  LR piliečiams būtina įsigyti PAR vizą prieš vykstant į šalį. 30 dienų turistinė viza kainuos apie 33€.  Artimiausia Lietuvai yra PAR ambasada Stokholme arba Kopenhagoje.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Pietų Korėja Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Portugalija Nėra
Prancūzija Nėra
Puerto Rikas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Rumunija Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Rusija Yra Būtina įsigyti vizą prieš atvykstant į šalį. Įprastos turistinės 30 dienų vizos kaina nuo 77€ (priklauso nuo išdavimo trukmės) Daugiau informacijos apie Rusijos vizos išdavimą rasite Rusijos vizų centro interneto svetainėje. Elektroninė Rusijos vizos registracijos forma.
San Marinas Nėra
Seišeliai Nėra LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Informacija apie dokumentus, reikalingus įvažiuoti į Seišelius.
Senegalas Nėra Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia.
Serbija Nėra LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Singapūras Nėra LR piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Visi užsienio valstybių piliečiai (nuo 6 metų), atvykstantys į Singapūrą ir išvykstantys iš jo, valstybės sienos kontrolės punktuose privalo pateikti savo pirštų atspaudus.

Slovakija Nėra LR piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia. LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklalapyje.
Slovėnija Nėra LR piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia. LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklalapyje.
Šri Lanka Yra Trumpalaikiam apsilankymui Šri Lankoje pakanka turėti elektroninį kelionės leidimą. Jo kaina apie 20€. Vykstantiems į Šri Lanką su kelionių agentūra, ji palengvins vizų gavimo procedūrą. Elektroninė leidimo keliauti Šri Lankoje forma.
Suomija Nėra
Švedija Nėra
Šveicarija Nėra
Tailandas Yra LR piliečiams, vykstantiems į Tailando Karalystę turistiniais tikslais, 15 dienų viza išduodama oro uoste.  Tailando vizos išdavimo prašymas gali būti užpildytas iš anksto. Tailando garbės konsulato Lietuvoje informacija apie vizos išdavimo sąlygas.
Taivanas Nėra Jeigu neplanuoji Taivane praleisti ilgiau negu 3 mėnesius, viza nėra reikalinga. Išsamesnė konsulinė informacija pateikiama Taivano Užsienio Reikalų Ministerijos interneto svetainėje.
Tanzanija Yra LR piliečiams Tanzanijos Respublikos vizą būtina įsigyti prieš atvykstant į šalį. Iki 12 mėnesių turistinės vizos kaina 65€. Elektroninė paraiškos forma Tanzanijos vizai gauti. Tanzanijos Vidaus Reikalų Ministerijos informacija keliautojams.
Tunisas Nėra LR piliečiai į Tunisą vyksta be vizų ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui. Artimiausia Tuniso ambasada yra Varšuvoje, Lenkijoje. Informacija apie Tuniso vizų išdavimą ir reikalingus dokumentus LR piliečiams.
Turkija Nėra Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia.  Pasas turi galioti ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos.
Ukraina Nėra LR piliečiai Ukrainoje be vizos gali būti 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį. Įvažiavimas į laikinai okupuotą Ukrainos teritoriją ir išvažiavimas iš jos užsieniečiams ir asmenims be pilietybės galimas tik per nustatytus kontrolės punktus turint pasą bei specialųjį leidimą, išduotą Ukrainos valstybinės migracijos tarnybos. Daugiau informacijos galima rasti Ukrainos ambasados Vilniuje interneto svetainėje.
Uzbekistanas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje (iki 30d.) LR piliečiams viza nereikalinga. Elektroninė Uzbekistano vizos paraiškos forma. Išssami informacija apie visą Uzbekistano vizos gavimo procedūrą.
Vatikanas Nėra Trumpalaikiam buvimui šalyje LR piliečiams viza nereikalinga.
Venesuela Nėra Atvykus į Venesuelą, keliautojams nemokamai išduodamos turistinės kortelės, galiojančios iki 3 mėnesių. Į Venesuelą be vizų ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui gali vykti:

 • Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys turistiniais tikslais, užpildę turistinę DEX-2 kortelę;
 • Lietuvos Respublikos diplomatinių bei tarnybinių pasų savininkai.

Detalesnę informaciją apie turistines DEX-2 korteles galite rasti Venesuelos ambasados Suomijoje interneto svetainėje.

Vengrija Nėra LR piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.
Vietnamas Yra LR piliečiai dėl Vietnamo vizos išdavimo gali kreiptis į artimiausią abasadą ar konsulatą bei gauti patvirtinimo laišką, su kuriuo Vietnamo vizą atsiimsi, atvykęs į šalį. Patvirtinimą, su kuriuo galėsite vykti į Vietnamą, įsigyk per patikrintas Vietnamo kelionių agentūras iš anksto. Vietnamo Užsienio Reikalų Ministerijos interneto svetainėje gali sužinoti daugiau apie vizų tvarką.
Vokietija Nėra
Žaliasis Kyšulys Yra LR piliečiams viza išduodama per Žaliojo Kyšulio salų konsulines įstaigas arba oro uoste. Daugiau informacijos rasite čia Artimiausias Žaliojo Kyšulio salų konsulinis poskyris yra Berlyne, Vokietijoje.

Nuo 2014 m. gruodžio 1 d. LR piliečiai, turintys galiojantį diplomatinį arba tarnybinį pasą, gali vykti į Žaliojo Kyšulio Respubliką ir būti joje ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį be vizos.

20 komentarų apie “Į kurias šalis privaloma viza?

 1. Daiva Atsakyti

  Sveiki,
  Lietuvos URM Konsulinės informacijos tinklalapyje perskaičiau, kad Lietuvos piliečiams vykstant į Vietnamą vizos nereikia https://keliauk.urm.lt/location/vietnam:
  Kelionėms tinkami dokumentai
  Lietuvos Respublikos pasas
  Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.
  Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
  Kaip yra iš tikrųjų?
  Pagarbiai Daiva Klimavičienė

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki, Daiva,
   vykstant į Vietnamą reikia turėti iškvietimą į tą šalį, tuomet vizą gausite tiesiogiai oro uoste (“visa on arrival”). Iškvietimu reikėtų pasirūpinti iš anksto, čia Lietuvoje.

 2. Lina Atsakyti

  Ar keliaujant i kruiza po malaizija ir tailanda reikalinga gauti viza i tailanda ?

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki,
   LR piliečiams vizos į Tailandą nereikia (iki 30d. būvimui).

 3. Lilija Atsakyti

  Sveiki. Noreciau suzinoti ar reikia vizos I Bahreina lietuvos pilieciams?

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki, Lilija,

   Lietuvos Respublikos piliečiams vizos į Bahreiną reikia.

   Pastaba:
   LR piliečiai Bahreino vizą gali gauti ant šalies sienos iki 1 mėn. laikotarpiui.

 4. Algirdas Atsakyti

  Laba diena norejau suzinoti kokios salygos yra vykstantiems i katara

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki,

   Be vizos Katare Lietuvos Respublikos piliečiai gali būti 90 dienų per bet kurį 180 d. laikotarpį.

   Norint patekti į šalį būtinos šios sąlygos:

   Pasas, galiojantis bent 6 mėn. nuo atvykimo datos
   Skrydžio bilietas iš Kataro (atgalinis ar į trečiąją šalį)

 5. Ernesta Atsakyti

  Sveiki, ar lietuvos pilieciams gyvenantiems UK reikia dokumento su skiepais jei skrendama is ir atgal i UK?

  Ir kokios pasekmes jei documento neturi?

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki,

   skiepai yra tik rekomenduojami, neprivalomi į/iš UK.

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Laba diena, Audriau,

   Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos į Botsvaną nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

 6. Aistė Atsakyti

  Sveiki,
  norėčiau sužinoti ar reikalinga rusijos viza (tranzitinė) jei skrydis yra iš Vilniaus į Tailandą su persėdimu Rusijoje?

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Laba diena,
   jeigu persėdimas vyksta tranzitinėje salėje ir nereikia išeiti iš oro uosto ar į kitą terminalą, tuomet viza nereikalinga. Kitu atveju – reikalinga.

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki,
   LR piliečiams vizos į Ukrainą nereikia.

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Sveiki,
   LR piliečiams viza į Turkiją nereikalinga (trumpalaikiam buvimui).

 7. Rita Atsakyti

  Laba diena

  Ar reikalinga viza į Mongolija darbinis vizitas truksiantis apie savaitę

  • admin Įrašo autorius(-ė)Atsakyti

   Laba diena,
   Lietuvos Respublikos piliečiams vizos į Mongoliją reikia.

   Vykstant su diplomatiniu ar tarnybiniu pasu vizos trumpalaikiam buvimui nereikia.

   Pastaba:
   Mongolijos vizą Lietuvos Respublikos piliečiai gali gauti šalies sienos kirtimo punktuose. Daugiau informacijos – Mongolijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapio skiltyje apie vizų išdavimą pasienyje: http://consul.mn/eng/03visae.php.

   Detali informacija apie vizų išdavimą – Mongolijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje: http://consul.mn/eng/01visae.php.

   Pasas turi galioti bent 6 mėn. nuo atvykimo į šalį datos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *