Kelionės draudimas ar reikalingas?

Kelionės draudimas ir jo ypatumai

Poilsinė ar verslo kelionė jau ne už kalnų, tad pradedi svarstyti, rinkti informaciją apie tai, ko gi reikia kelionei, kokių dokumentų ar paslaugų. Vienas svarbiausių klausimų – kelionės draudimas. Daugelis keliautojų ilgai svarsto, ar verta įsigyti kelionės draudimą, o galbūt nieko blogo nenutiks – tai tik išmesti pinigai. 

Planuojant kelionę pirmu žingsniu išsiaiškinkite tos šalies, į kurią vykstate, sąlygas, nes yra šalių, kur draudimas privalomas. Vykstant į Baltarusiją, Rusiją sveikatos draudimas yra privalomas – kitaip negausite vizos. Draudimą įsigyjate tiek dienų, kiek planuojate būti šalyje, nes pagal įsigyto draudimo dienos skaičių jums bus įforminta viza. 

Kalbant apie šalis, kur kelionės draudimas neprivalomas, svarbu tinkamai įvertinti visas rizikas, savo sveikatos būklę, vežamą pinigų sumą, tos šalies situaciją ir nelaimingų įvykių statistiką, kad nenumatytos aplinkybės nesugadintų kelionės planų. Šiais laikais vis dažniau keliautojai renkasi saugumą ir įsigyja kelionės draudimą, kadangi taip jaučiasi apsaugoti nuo nemalonių netikėtumu, esant toli nuo namų. 

Draudimo kompanijos siūlo platų kelionės draudimo paslaugų pasirinkimą. Gali rinktis medicinos išlaidų draudimą, civilinės atsakomybės kelionės metu draudimą, bagažo praradimo ar sugadinimo draudimą,  suplanuotos kelionės atšaukimo draudimą, kelionės dokumentų draudimą ir daug kitų. Svarbu įvertinti rizikas ir tuomet pasirinkti sau tinkamiausią variantą. 

KELIONIŲ DRAUDIMO RŪŠYS

Vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas (būtina draudimo rūšis). Apsidraudus šiuo draudimu, atlyginamos apdraustojo asmens būtinos gydymo išlaidos dėl užsienyje netikėtai prasidėjusios ūminės ligos ar nelaimingo atsitikimo.

Vykstančiųjų į užsienį draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Šiuo draudimu apdraudžiamos mirties, neįgalumo, laikino neįgalumo ir kaulų lūžių rizikos. Nelaimės atveju (dėl kaulų lūžių, traumų, nudegimų, nušalimų, galvos smegenų sukrėtimų ir pan.) bus išmokėta draudimo sutartyje numatyta draudimo suma.

Galite rinktis vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos kartu su nuo nelaimingų atsitikimų draudimą. Taip galėsite sutaupyti, nes dažnai būna taikomos specialios kainos.

Bagažo draudimas. Apdraudžiami asmeninio pobūdžio daiktai, skirti kelionei. Draudimo išmoka mokama už atiduotą saugoti ir dingusį bagažą, priverstinių pirkinių įsigijimą, kai perduotas pervežti bagažas į paskirties vietą vėluoja (sumos ir terminai būna numatyti draudimo sutartyje), nuostolius dėl vagystės iš pastatytos ir užrakintos transporto priemonės, jeigu bagažas dingsta ar apgadinamas dėl transporto priemonės avarijos ar nelaimingo atsitikimo, jei bagažas apgadinamas dėl gaisro ir kitų gamtinių jėgų poveikio. 

Asmens civilinės atsakomybės draudimas kelionės metu. Tai įstatymais numatyta civilinė atsakomybė, kai reikia atlyginti kitam asmeniui padarytą žalą. Ji gali būti padaryta kito asmens sveikatai arba turtui. Tai gali būti kasdienio gyvenimo pavojai, pvz., skubėdami ar slidinėdami netyčia stumtelėsite kitą žmogų, dėl ko šis patirs traumą, arba važiuodamas dviračiu apgadinsite stovintį automobilį. Pagal galiojančius civilinės atsakomybės įstatymus jums bus pareikštas reikalavimas atlyginti žalą. Teismo procese draudžiamojo įvykio atveju draudikas atstovauja apdraustąjį, tad jums nereikės važinėti į užsienyje vykstančius teismo posėdžius ir iš savo kišenės mokėti už keliones, advokatų paslaugas bei priteistas išlaidas. Apsidraudus tėvams, civilinės atsakomybės draudimas galioja ir dėl nepilnamečių vaikų padarytos žalos.

Kelionės finansinių nuostolių draudimas. Jeigu atšauksite kelionės užsakymą arba būsite priverstas staiga nutraukti kelionę dėl savo arba vieno iš kartu keliaujančių asmenų staigios ligos ar mirties, tuomet turėsite nemažai išlaidų. Tokiais atvejais bendrovė Jums atlygins kelionės atšaukimo išlaidas ir papildomas grįžimo išlaidas nutraukus kelionę. Taip pat atlyginami nuostoliai, pavėlavus išvykti į kelionę arba jungiamąjį reisą atsitikus eismo įvykiui, pavėlavus viešajam transportui, esant trečiųjų asmenų nusikalstamai veiklai ar kt.

KĄ DARYTI, JEI KELIONĖJE ĮVYKO DRAUDŽIAMASIS ĮVYKIS?

Kreipkitės į artimiausią oficialią gydymo įstaigą ar gydytoją. Jeigu dėl susirgimo jums reikalingas stacionarinis gydymas, apie tai jūs pats ar su gydytojo pagalba nedelsdami informuokite draudimo kompanijos partnerį užsienyje (telefonas ir adresas paprastai būna nurodyti draudimo liudijime ir atmintinėje apdraustajam), teikiantį klientams pagalbą visą parą.

Jeigu jums tektų gydytis ambulatoriškai bei pirkti gydytojo išrašytus vaistus, pradines minimalias gydymo išlaidas pagal draudimo sutartyje numatytas sąlygas galite apmokėti patys, o sugrįžę iš kelionės pristatykite draudžiamąjį įvykį patvirtinančius dokumentus: sąskaitų originalus bei kvitus. Reikalaukite, kad dokumentuose gydytojas nurodytų diagnozę, gydymo datą ir atliktas paslaugas.

Jei įvyko apiplėšimas ar nukentėjote kitos nusikalstamos veiklos metu, būtinai išsaugokite policijos pranešimų originalus galimam ieškiniui pagrįsti.