KIRGIZIJA – KELIAUK KITAIP

Skrydis į Kirgiziją

Kelionė prasideda skrydžiu „Turkish Airlines“ avialinijų lėktuvu maršrutu Vilnius – Stambulas – Ošas. Visas skrydis (su persėdimu) trunka apie 12 val. Į Ošą atvykstame apie 4 val. ryto vietiniu laiku.
Ošas yra antras pagal dydį Kirgizijos miestas, po sostinės Biškekas, ir vienas seniausių miestų pasaulyje. Neseniai Ošas, per kurį ėjo Didysis Šilko kelias, šventė savo 3 tūkstančių metų jubiliejų.

Kelionės po Kirgiziją programa

Atvykus į Ošą, turistai apgyvendinami privačiame name, kur ilsisi iki 10 val. Po to numatyti pietūs vietinėje čaichanoje; apsilankymas įkurtame šventajame Suleimano kalne esančioje oloje-muziejuje; garsiajame Ošo turguje. Po vakarienės čaichanoje, apie 20 val. grupė dviem automobiliais išvyksta į aukštikalnių rajoną Čatkalą, į Kanyš-Kija kaimą, kuris 5 dienoms (6 naktims) taps pagrindine baze. Teks pravažiuoti apie 500 km ir įveikti 2800 m. aukščio perėją. Pakeliui numatytas poilsis prieškalnių rajone esančiame kaime Džoi-Belent, kur atvykstama vėlai naktį. Poilsis privačiame name, pusryčiai.

3-ą kelionės dieną, apie 12 val. išvykstamą į Čatkalo rajoną, Kanyš-Kija kaimą. Šis kaimas yra kalnuose, 2000 m. aukštyje virš jūros lygio. Kanyš-Kija kaime turistai apsistoja vietinio gyventojo namuose, dviejuose kambariuose. Patogumai yra lauke, bet suteikiama galimybė kasdien apsilankyti pirtyje. Du kartus į dieną turistams pateikiamas maitinimas.

Programa Čatkalo r. :
– 3 dienų žygis (pėsčiomis ir ant žirgų) į kalnus su vietiniu palydovu. Žygio metu pasieksime ledynus, pamatysime aukštikalnių mišką, kalnų ežerus, ir, jei pasiseks, kalnų ožius (Marko Polo); nakvosime palapinėse, maitinsimės ant laužo paruoštu maistu (maitinimas 2 kartus į dieną);
– Aukso plovimas kalnų upėje;
– Senovės šventyklos griuvėsių lankymas.

9-os dienos ryte išvykstama atgal į prieškalnių rajoną, į Džoi-Belent kaimą. Pakeliui aplankysime Terek-sai kaime esančias paliktas SSRS šachtas, iš kurių vietiniai gyventojai kontrabandiniu būdu išgauna pirito ir stibio rūdas, taip pat sustosime šventoje vietoje su nuostabiu šaltiniu, kuriame visus metus plaukioja šventos žuvys. Džoi-Belent kaime – nakvynė ir maitinimas.

10-os dienos ryte išvykstama prie Kirgizijos šiaurėje 1609 metrų aukštyje virš jūros lygio esančio Isyk-Kulio ežero. Iki jo reikės pravažiuoti apie 900 km atstumą ir įveikti dvi perėjas, aukščiausia iš kurių (Too-Ašuu) perėja yra 3500 metrų virš jūros lygio aukštyje. Kelias eina per kalnus ir vaizdingą aukštikalnių Suusamyr lygumą, kur matysime vietinius, gyvenančius jurtose vis dar be elektros. Pakeliui numatytas 2 kartų maitinimas kavinėse. Vakare atvykstama į vietą, apsistojama pas vietinius gyventojus.

Prie Isyk-Kulio ežero turistams siūlomas poilsis pliaže, maudymasis ežere, saulės vonios, vandens motociklai, parašiutai, o taip pat ekskursija į vaizdingą tarpeklį Semionovkoje. Prie Isyk-Kulio būsime 2 dienas (3 naktis). Turistai aprūpinami maitinimu 2 kartus į dieną.

13-tą dieną apie 5 val. ryto išvykstama į sostinę Biškeką. Kelionė trunka apie 5-6 val. Biškeke aplankysime didžiausią Vidurio Azijos turgų Dordoi, vietinių dailininkų parodą – pardavimą, po ko keliautojų lauks atsisveikinimo vakarienė su tradiciniu plovu ir šašlykais. Keliautojų pageidavimu, Biškeke galimas apsilankymas autentiškame korėjiečių restorane.

14-tą dieną anksti ryte išvykstama į oro uostą ir „Turkish Airlines“ avialinijų lėktuvu išskrendama maršrutu Biškekas – Stambulas – Vilnius.

Svarbi informacija

Grupė sudaroma iš 4 – 7 keliautojų ir vietinio lydinčiojo asmens (maršrutu Vilnius – Kirgizija – Vilnius). Lydintis asmuo su grupe bendraus rusų kalba. Nuo atvykimo į Čatkalo r., grupė nuolatos turės nuosavą mikroautobusą, tad keliautojų pageidavimu galima bus sustoti bet kurioje patinkančioje vietoje, pailsėti ar pasigrožėti Kirgizijos peizažais, padaryti įspūdingas nuotraukas.

Kelionei į kalnus su savimi reikia turėti šiltų drabužių ir tinkamą avalynę. Palapinėmis ir miegmaišiais turistai aprūpinami.

Kelionės į Kirgiziją datos

Kelionės po Kirgiziją vykdomos nuo birželio 15 d. iki rugsėjo mėn.  Tikslios datos derinamos pagal turistų grupės pageidavimus.

Užsakyti kelionę į Kirgiziją galite šiais būdais:

  +37064660232
   vikt.orija
  info@vizalija.lt