Kaip aplankyti Baltarusiją be vizos?

aplankyti baltarusija be vizu

Aplankyti Baltarusiją be vizos – įmanoma!

Šiandien dešimčių pasaulio šalių piliečiai, kuriems paprastai reikalinga viza norint vykti į Baltarusiją, turi keletą galimybių supaprastinta tvarka aplankyti Baltarusiją. Tokia kelionė gali įvykti pasinaudojus Baltarusijoje veikiančių bevizių režimu, nustatytu valstybės vadovo dekretais.

30 dienų bevizis režimas Baltarusijoje

30 dienų bevizis režimas galimas dešimčių pasaulio šalių piliečiams. Žiūrėti žemiau esantį paveiksliuką.

baltarusija be vizos

Nustatytu 30 d. laikotarpiu galite aplankyti bet kurią vietą Baltarusijoje, tačiau atvykti ir išvykti iš šalies turite tik per pagrindinį Baltarusijos oro uostą – Minsko nacionalinį oro uostą. Sausumos sienos tarptautiniuose kontrolės punktuose, taip pat kituose šalies oro uostuose, ši tvarka netaikoma.

Bevizis užsieniečių atvykimas į Baltarusiją netaikomas atvykstantiems iš Rusijos oro uostų, taip pat tiems, kurie planuoja skristi į Rusijos oro uostus (šie skrydžiai yra vidaus, pasienio kontrolė jiems nevykdoma).

Bevizis režimas taip pat netaikomas užsienio piliečiams, vykstantiems į Baltarusiją įsidarbinti, užsiimti verslu ir mokytis, kurių trukmė viršija 30 dienų.

Norėdami pasinaudoti bevizio režimo tvarka turite:

 • turėti galiojantį pasą ar kitą lygiavertį dokumentą kelionei į užsienį;
 • grynųjų pinigų (suma už kiekvieną viešnagės dieną suma valiuta arba Baltarusijos rubliais, lygia mažiausiai dviem bazinėms sumoms *, arba 50 bazinių sumų, jei buvimas trunka 30 dienų);
  * Nuo 2020 m. Sausio 1 d. viena bazinė vertė yra 27BYN.
 • ne mažiau kaip 10 tūkst. eurų sveikatos draudimo polisą, galiojantį Baltarusijoje;
 • Vietnamo, Haičio, Gambijos, Indijos, Libano, Namibijos, Samoa piliečiams privalomas papildomas reikalavimas – vykstant į užsienį pase turi būti galiojanti daugkartinė ES arba Šengeno valstybių viza su įvažiavimo į jų teritoriją žyma, taip pat aviabilietai, patvirtinantys išvykimą iš Minsko nacionalinio oro uosto per 30 dienų nuo atvykimo.

  Pastaba! 30 dienų buvimas be vizos Baltarusijoje laikotarpis skaičiuojamas nuo įvažiavimo antspaudo pase dienos. Todėl, jeigu atvykote į šalį vakare ir praėjote pasienio kontrolę iki 24.00 val., pirmoji buvimo šalyje diena jau bus įskaičiuota į bendrą buvimo laikotarpį.

Užsienio piliečiai, planuojantys likti Baltarusijoje ilgiau nei penkias darbo dienas, privalo registruotis migracijos tarnyboje pagal savo gyvenamąją Baltarusijoje vietą. Apsistodami viešbučiuose, hosteliuose, kurortuose ir kitose kolektyvinio apgyvendinimo įstaigose, registraciją pagal numatytuosius įstatymus šių institucijų administracijos vykdomos jūsų registracijos metu.

Nuo 2019 m. Sausio 2 d. užsieniečiai ir asmenys be pilietybės, atvykę į Baltarusiją, gali elektroniniu būdu registruotis elektroninių paslaugų portale portal.gov.by, asmeniškai nesikreipdami į vidaus reikalų įstaigas. Paslauga yra nemokama ir prieinama užsieniečiams, atvykusiems į šalį patikros punktuose per Baltarusijos Respublikos valstybinę sieną. Išsami informacija yra čia

15 dienų – į bevizę zoną „Gardinas – Brestas“

Kai kurių valstybių piliečiai į Baltarusiją taip pat gali atvykti be vizos 15 dienų – tokiu atveju kelias atveriamas per du regioninius oro uostus ir sausumos sienos perėjimo punktus (su Lietuva ir Lenkija). Tačiau ši programa netaikoma visai šaliai, o apima bendrą turizmo ir rekreacijos zoną, apimančią įžymias vietas ir didžiuosius Baltarusijos vakarų miestus. Tai:

Bresto regione – Bresto miestas, taip pat Bresto, Zhabinkovskio, Kamenečio ir Pruzhany rajonai;
Gardino srityje – Gardino miestas, taip pat Gardino, Berestovitsky, Volkovysky, Voronovsky, Lida, Svisloch ir Schuchinsky sritys.
Pagal dekretą 15 dienų bevizis režimas galimas daugiau nei 70 šalių piliečiams, įskaitant asmenis, turinčius Latvijos pilietybę, ir asmenis, neturinčius pilietybės, nuolat gyvenančius Estijoje.

gardino bresto bevize teritorija

 

15 dienų įvažiavimo į bevizę zoną taisyklės skiriasi nuo taisyklių turistams, atvykstantiems į šalį 30 dienų per Minsko nacionalinį oro uostą.

Norėdami aplankyti bevizę Gardino-Bresto teritoriją, svečiui iš užsienio reikia šių dokumentų:

 • galiojantį pasą ar kitą lygiavertį dokumentą kelionei į užsienį;
 • ne mažiau kaip 10 tūkst. eurų sveikatos draudimo poliso, galiojančio Baltarusijoje;
 • leidimas (turistinis vaučeris) – tai dokumentas, suteikiantis užsienio piliečiams teisę į individualų (ar grupės) vizitą “Brestas – Gardinas” bevizėje teritorijoje. Jį galima įsigyti iš įmonės, kuri yra sertifikuota operatorė ir turi teisę organizuoti bevizį užsieniečių judėjimą. Tai reiškia, kad turistas turi iš anksto (ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki kelionės) susisiekti su kelionių agentūra ir įforminti el. leidimą. Leidimą į Gardino-Bresto teritoriją galite įsigyti ir detalią informaciją rasite čia.

Į bevizę zoną turistai gali atvykti per 14 tarptautinių kontrolės punktų:

kelių kontrolės punktai: Brestas (Terespol), Bruzgi (Kuznica Belostotskaya), Domachevo (Slovatichi), Benyakoni (Šalčininkai), Berestovitsa (Bobrovniki), „Pesčatka“ („Polovtsy“), „Privalka“ („Raigardas“);
supaprastinti patikros taškai: „Pererov“ („Beloveža“), „Lesnaya“ („Rudavka“), „Privalka“ („Švendurbė“);
patikrinimo punktai geležinkelio stotyse: „Brestas“ („Terespol“), „Gardinas“ („Kuznica Belostockaya“);
oro uostų patikrinimo punktai: „Bresto oro uostas“, „Gardino oro uostas“.

Svarbu! Lankydamiesi kartu su organizuota grupe, turistai gali keliauti už bevizio teritorijos ribų ir aplankyti kitus Bresto ir Gardino regionų rajonus, tačiau tik tuo atveju, jei tai yra įtraukta į kelionių organizatoriaus suplanuotą kelionės maršrutą.