Į Kaliningradą – elektroninės vizos

Dėl Rusijos Federacijos elektroninių vizų išdavimo užsieniečiams, vykstantiems į Kaliningrado sritį

Planuojama, kad Rusijos Federacijos elektroninės vizos mechanizmas užsienio valstybių piliečiams, vykstantiems į Kaliningrado sritį turizmo ir kitais tikslais, pradės veikti nuo 2019 m. liepos 1 d.

Valstybių, kurių piliečiai galės gauti elektronines vizas, sąrašas bus patvirtintas Rusijos Federacijos Vyriausybės nutarimu birželio mėnesio pabaigoje. Susipažinti su šiuo sąrašu bus galima Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento (https://www.kdmid.ru/) arba Rusijos Federacijos Kaliningrado srities tarptautinių ir tarpregioninių santykių agentūros (http://id.gov39.ru/) interneto svetainėse.

Elektroninės vizos gavimui užsienietis ne vėliau kaip likus 4 paroms iki planuojamos kelionės į Kaliningrado sritį Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento interneto svetainėje (https://www.kdmid.ru/) turės užpildyti elektroninį prašymą online režimu. Kartu su prašymu turės būti pateikta asmens nuotrauka. Patvirtinimą apie elektroninės vizos išdavimą užsienietis gaus ne vėliau kaip po 4 parų po prašymo pateikimo elektroninės vizos išdavimo sistemoje. Jame bus nurodytas identifikacinis numeris, kuris turės būti pateiktas Rusijos Federacijos pasienio kontrolės punkte kartu su galiojančiu asmens tapatybės dokumentu (Lietuvos Respublikos pasu). Taip pat užsienietis privalės turėti medicininių išlaidų kelionėje draudimo polisą bei bilietus ar kitus dokumentus, patvirtinančius ir garantuojančius užsieniečio išvykimą iš Rusijos Federacijos.

Užsieniečiai į Kaliningrado sritį galės vykti per Kybartų – Černyševskojė, Ramoniškių – Pogranyčnyj, Panemunės – Sovetsko ir Nidos –Morskoje pasienio kontrolės punktus, taip pat Kaliningrado Chrabrovo oro uostą bei jūrų uostus. Geležinkelio PKP Černyševskoje prie sistemos planuojama prijungti vėliau, iki šių metų pabaigos. Išvykti iš Rusijos Federacijos teritorijos bus privaloma iš Kaliningrado srities.

Numatoma elektroninės vizos galiojimo trukmė – 30 kalendorinių dienų, galimas buvimo laikas Kaliningrado srityje – 8 paros. Konsulinis mokestis už šio tipo vizas nebus imamas.

Informacija parengta remiantis LR generalinio konsulato Kaliningrade tiklalapiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *