Ekskursija Šarm el Šeiche “Prarastoji Žemė”

„Prarastoji žemė“ (angl. Lost Land) – tai vaizdingų kanjonų tinklas Šiaurės Sinajaus pusiasalyje, apimantis apie 7 mln. kv. km plotą. Jai yra maždaug 35 mln. metų, randasi 1800 m virš jūros lygio.

Dar prieš kelis metus šiose vietose niekada nebuvo turistų. Iki šiol čia gyvena tik viena beduinų šeima.

Dėl sienų artumo ši sritis yra palyginti mažai lankoma turistų ir čia visiškai nebūna „neorganizuotų“ ekskursijų. Būtent todėl “Prarastoji žemė” yra geriau išsaugota nei kitos vietovės tokiu pavidalu, kokiu ją sukūrė gamta.

Tik neseniai į šią vietą pradėjo organizuoti grupines ekskursijas turistams.

“Prarastoji žemė” pasižymi dar tuo, kad randasi netoliese keturių šalių: Egipto, Izraelio, Jordanijos ir Saudo Arabijos. Ir visos šios šalys matomos iš čia.

Ši teritorija kadaise buvo jūros dugnu. Apie šį periodą liudija koralų fragmentai uolienose ir suakmenėjusios kriauklės, kurias dabar galima rasti šioje vietoje.

Uolų ir senovinių koralų mišinys sukuria tiesiog fantastiškus raštus.

Vanduo, vėjas ir laikas nenugalimai “padirbėjo” ties kanjonų raštais, suteikdami jų sienoms keistas formas. Vėjo pagalba iš minkštesnių nuosėdinių uolienų susidarė daugybė urvų, sienas puošiančių paslaptingais piešiniais.

Gamta čia sukūrė daugybę tikrų skulptūrų – uolų taurės, erelio formos..

Ir taip pat daugybė kanjonų. Įskaitant siauriausią kanjoną, per kurį gali praeiti tik vienas asmuo.

Kai kurios sienos yra išskirtinės tuo, kad koralų pagrindas susikerta su suakmenėjusiais įaugusiais medžiais, kurie šiose vietose augo prieš milijonus metų. Tai suteikia sienoms spalvą, panašią į šokolado pyrago ar karamelės.

Kelionę į kanjonus lydi ir ekstremalūs pojūčiai. Tai pasivažinėjimas dykumoje keturačiais, ėjimas ilgu tuneliu uolose, “slydimas” kalnuose džipais ant seklaus ir neįprastai minkšto smėlio.

Tačiau ši teritorija ne visada buvo apleista. Daugelį amžių čia buvo pagrindinis kelias iš Afrikos į Vidurinius Rytus ir atvirkščiai. Prieš kelis tūkstančius metų Egipto faraonų kareiviai per šias žemes judėjo į Artimųjų Rytų šalis, o vėliau priešinga kryptimi judėjo arabų ir persų kariai, pasiųsti užkariauti Egiptą. 

Oro temperatūra vasarą čia yra 10–15 laipsnių žemesnė, nei Taboje ir Šarm el Šeiche.

Po vaizdingos kelionės kanjone, ekstremaliu pasivažinėjimu džipais ir keturačiais bei jodinėjimo kupranugariais, mūsų laukia trumpas poilsis su arbatos gėrimo ceremonija beduinų kaimelyje. 

Toliau leidžiamės į antrąją ekskursijos dalį – tai dviejų valandų poilsis jachtoje, pietūs ir maudynės prie faraonų salos, apžvelgiant pačią salą, Elatos, Akabos ir Tabo miesto panoramas,  taip pat vaizdas į 4 šalis: Egiptą, Izraelį, Jordaniją ir Saudo Arabija.

 

Maudynių metu mėgaujamės povandeniniu pasauliu paviršinio nardymo būdu (snorkelingas) arba norintys gali išbandyti nardymą, prieš tai išklausę nardymo instruktažą. 

Jachtoje būna tik šios ekskursijos dalyviai, yra įrengti patogūs san mazgai, vietos atsipalaiduoti ir pasideginti.

Tai viena įspūdingiausių ekskliuzyvinių ekskursijų Egipte, kurios metu  galima pamatyti ir patirti tiek daug įspūdžių per 1 dieną! Ekskursijos organizuojamos iš Šarm el Šeicho arba Tabos kurortų.