Belovežo giria – Senio Šalčio rezidencija

Atgimta Belovežo girios pasaka yra „Baltarusijos Senelio Šalčio dvaras“, kuriame kviečiame pasinerti į magišką kerintį Kalėdinės pasakos pasaulį, kurį sukūrė sumanios medžio drožėjų rankos. Dvaras yra miško kaimo stebuklingos magijos tęsinys.

Dvaras užima beveik 15 hektarų. Nameliai, dekoruoti ažūriniais paveikslėliais, papuoštos pasakų personažų skulptūromis, puošni Naujųjų metų eglė, tūkstančiais šviesų spindinčios įvairiaspalvės lempučių girliandos sukuria pasakišką Kalėdinių švenčių atmosferą, magijos jausmą.

Baltarusijos Kalėdų Senelio Dvaras yra garsiausias šalies turizmo ženklas. Kasmet jame apsilanko apie 150 tūkst. turistų.

Daugelis dvaro objektų – „Snieguolės namelis“, „Magiškasis malūnas“, kuris blogus darbus paverčia dulkėmis ir smėliu, „Dvylikos mėnesių pieva“, “Gyva Naujametinė Eglė”, “Rytų ženklų kalendoriaus alėja” ir kiti – turi savo legendas ir istorijas. Senio Šalčio dvare vaikai ir suaugusieji gali paprašyti įgyvendinti jų slapčiausius norus, juk Kalėdos – stebuklų metas! Gerojo mago padėjėjai būtinai įteiks dovaną kiekvienam savo svečiui.

Prie įėjimo į sodybą galėsite pasivažinėti Naujųjų metų traukiniu, o prekybos vietose, prie autobusų stotelės, galite nusipirkti suvenyrų, užsukti į jaukiai įrengtą „Senio Šalčio Hatą“ pavalgyti blynų ir paragauti įvairių baltarusiškų patiekalų. Poilsiui įrengta daugybė pavėsinių, stalų po uždengtais baldakimais ir po didžiuliu medžių baldakimu.

Kelionė į Belovežo girią į Senio Šalčio rezidenciją – tai nuostabi galimybė sukurti ne tik savo vaikams, bet ir suaugusiems, magiškos pasakos ir šventinės nuotaikos jausmą! Juolabiau, kai dabar galioja bevizis Gardino-Bresto įvažiavimas, tai padaryti tapo dar lengviau! Užtenka užsakyti turistinį online vaučerį, kuris kainuoja 8 EUR, ir jau kitą dieną galėsite leistis į magiškai kerinčią kelionę savo automobiliu ar autobusu. Daugiau informacijos apie dokumentų įforminimo tvarką rasite čia.

Įėjimo bilietus į Belovežo girią galėsite įsigyti atvykus į vietą, kasose. Ekskursijos į Senio Šalčio rezidenciją (vyksta autobusu) kaina suagusiems – 12 BYN (apie 5 EUR), vaikams iki 14 metų – 10 BYN (apie 4 EUR).

Kitos siūlomos Belovežo girioje ekskursijos ir kainos:

  • Gamtos muziejus (bilieto kaina: 4 BYN vaikams (nuo 6 iki 14 metų), 5 BYN suaugusiems);
  • Voljerai su laukiniais gyvūnais (bilieto kaina: 3 BYN vaikams (nuo 6 iki 14 metų), 4 BYN suaugusiems);
  • Apžvalginė ekskursija su apsilankymu Liaudies gyvenimo ir senųjų technologijų muziejuje (bilieto kaina: 10 BYN vaikams (nuo 1 metų iki 18 metų), 15 BYN suaugusiems).

Gamtos muziejus ir narvai su laukiniais gyvūnais randasi 300 metrų nuo bilietų kasos, dirba nuo 9.00 iki 18.00. Voljerus rekomenduojama aplankyti iki 16.00 val. (Vasaros metu).

Autobusai kasdien išvyksta į pažintinę ekskursiją su apsilankymu Liaudies gyvenimo ir senųjų technologijų muziejuje pagal šį tvarkaraštį: 11.00 ir 14.00, kai surenkama daugiau nei 10 žmonių grupė.

Į Senio Šalčio rezidenciją autobusai išvyksta kasdien pagal šį tvarkaraštį: 11.00, 13.30 ir 16.00. Nuo gruodžio 10 d., savaitgaliais ir švenčių dienomis, autobusai į Senio Šalčio dvarą išvyksta kas valandą.

Jeigu planuojate apsistoti nakvynei Belovežo girioje, išsirinkite iš siūlomų viešbučių ir svečių namelių čia.

Kaip nuvykti iki Belovežo girios?

VIEŠUOJU TRANSPORTU:
Traukiniu į Brestą – Bresto centrinę geležinkelio stotį.

Iš Bresto į Kamenyuki kaimą maršrutiniu taksi „Brest – Belovezhskaya Pushcha“:
Išvykimas iš Bresto autobusų stoties: 7:00, 13:00, 17:15.
Išvykimas iš Belovežo girios: 8:10, 14:10, 18:20.

Iš Bresto į Kamenyuki kaimą autobusu „Brest – Belovezhskaya Pushcha“:
Išvykimas iš Bresto autobusų stoties: 8:30, 10:40, 14:30, 16:30.
Išvykimas iš Belovežo girios: 6:10, 10:00, 12:10, 16:00, 18:00.

ASMENINIU MOTORINIU TRANSPORTU:
Navitel GPS koordinatės: 52 ° 34.161´, 23 ° 48.174´

Iš Bresto: autostrada Brestas – Kamenyuki (R 83) – 55 km.

Pasienio kontrolės punktas “Pererov-Beloveža” dirba nuo 9:00 iki 21:00 val.