Be vizos į Brestą. Ką aplankyti?

Senovinis miestas Brestas įsikūręs pietvakarinėje Baltarusijos sienos dalyje šalia Lenkijos. Užsienio kultūros artumas paliko savo gerai matomas pėdsakas šio miesto architektūros išvaizdai: čia galite sutikti ir pamatyti mums visiems žinomus sovietų laikų statybų pamatus ir ne visai tipiškus šalies architektūros elementus. Mukhovets upė dalina Bresto miestą į dvi dalis: istorinė dalis yra sutelkta dešiniajame upės krante, moderni – kairiajame. Senamiestis vaizdingas savo jaukiais gyvenamaisiais kvartalais su mažais praėjusio amžiaus nameliais. Tuo pačiu dabartinė miesto dalis sparčiai plečiasi ir auga. Bresto centrą kerta pagrindinė pėsčiųjų gatvė “Sovietskaja” (“Sovietų”)  jungianti daugelį bulvarų ir kuri laikoma Maskvos Arbato gatvės analogu.

Visi svarbiausi Bresto lankytini objektai yra sutelkti senamiestyje. Pagrindinis miesto pasididžiavimas yra žinoma Bresto tvirtovė, kuri yra memorialinio komplekso “Bresto tvirtovė – herojus” dalis.

Bevizio režimo tvarka, mažas atstumas nuo sienos, nedidelės paslaugų kainos, paslaugų kokybė ir pasirinkimo įvairovė, gali sudominti daugelį keliautojų iš Lietuvos aplankyti Brestą. 

Keliaujant į Brestą užsienio piliečiams reikalinga su savimi turėti: 

Atkreipkite dėmesį į nustatytą Bresto bevizio režimo regioną.

Kirsti Baltarusijos valstybinę sieną keliaujant į Brestą leidžiama iš Lietuvos (nuo 2019-11-11) bei iš Lenkijos pusės

 • automobilių pasienio kontrolės punktuose Brestas/Terespol;
 • Domačevo/Slovatiči; 
 • Pesčatka/Polovcy; Pererov/Beloveža; 
 • Privalka (Raigardas) – Gardinas 
 • Bieniakoni (Šalčininkai) – Lida
 • Geležinkelio kontrolės punkte Brestas/Terespol; 
 • Bresto oro uoste. 

Į Brestą pagal įformintą leidimą galima nuvykti automobiliu, traukiniu arba lėktuvu.

Susipažinkite su mokamų Baltarusijos kelių žemėlapiu Beltoll. Aktualu vykstant automobiliu!

Bevizio apsilankymo Breste detalias sąlygas skaitykite čia! 

Lankytini Bresto objektai

1. Bresto tvirtovė

ул. Героев обороны Брестской крепости, 60

Bresto tvirtovė, anksčiau žinoma kaip Brest-Litovsko, yra vienas svarbiausių Antrojo pasaulinio karo paminklų, skirtų 1941 m. Birželio 22 d. įvykiams. Tvirtovei herojaus titulas buvo priskirtas jau po karo – 1965 m., o nuo 1971 m. ji tapo memorialiniu kompleksu.

2. Vienas didžiausių II Pasaulinio karo aukų atminimo memorialas ir 5 fortas

ул. Героев обороны Брестской крепости, 60, г. Брест

Be abejo, pagrindiniu Bresto pasididžiavimu laikoma tvirtovė. Tuo tarpu miesto gynybinių struktūrų kompleksas neapsiribojo garsiais tamsiai raudonos spalvos plytų statiniais, kurie laikomi memorialo dalimi. Visame Breste ir jo apylinkėse yra išdėstyti net 9 fortai, iš kurių vienas, 5-asis, šiandien tapo muziejumi ir yra atidarytas lankytojams. Ši unikali gynybinė sistema pritraukia tiek karinius ekspertus, tiek turistus, kurie ieško kažko daugiau autentiško ir grubesnio po tvarkingai įrengtos Bresto tvirtovės.

3. Išsaugotų vertybių muziejus (senovinių daiktų ir antikvariato, konfiskuoto sienos muitinės kontrolės postuose)

Брест, ул. Ленина, 39

Neįprastas muziejus, neturintis analogų pasaulyje. Jo atsiradimo istorija tokia: Brestas yra pasienio miestas, todėl kiekvieną dieną vietinė muitinė konfiskuoja papuošalus, brangakmenius, ikonas, paveikslus ir kitus daiktus, kuriuos įsibrovėliai bando neteisėtai įsivežti į šalį. Vieną gražią dieną susikaupė tiek daug tokių retenybių, kad muitininkai nusprendė atidaryti muziejų…

4. Muziejus „Berestie“

Брест, Госпитальный остров Брестской крепости

“Berestie” yra Bresto tvirtovės dalis. Tai istorinis archeologinis muziejus, kuriame saugomi daugiau nei 200 medinių pastatų XIV a. Remiantis Beresties pavyzdžiu galima studijuoti Baltarusijos šalies gyvenimo ypatumus, meną ir statybas.

5. Apžvalginės ekskursijos pėsčiomis ir autobusu po miestą (išgarsėjusi žibintų alėja, vakare svečiai gali pamatyti kaip uždega žibalinius žibintus), paminklas miesto 1000-čiui

   

Nuo 2009 m. Breste galima stebėti tokį ritualą: pagrindinėje Bresto pėsčiųjų gatvėje, kasdien uždega ir užgesina žibalinius žibintus, tikrasis žibintojas (rus. фонарщик), dėvintis uniformą, kuri buvo nešiojama prieš 100 metų.

Norėdamas užbaigti savo ritualą, jis pasikelia laiptais į viršų ir rankiniu būdu uždega ir užgesina kiekviename žibinte žibalinę lemputę. Sovietų gatvėje įrengta 19 tokių žibintų.

7. Nemcevičių sodyba (netoli Bresto), kurioje prieš 100 metų po Sovietų Rusijos ir Vokietijos derybų buvo pasirašyta Brest-Litovsko taika

д. Скоки, Брестский район.

Unikalus ir svarbus istorinio ir kultūrinio paveldo objektas, vienintelis tokio pobūdžio architektūrinės struktūros, įsikūręs netoli Bresto. Gyvenamasis namas buvo suprojektuotas 1777 m. , čia gyveno Julianas Ursynas Nemtsevičius (1757-1841) – vienas iš pirmosios Europos konstitucijos autorių (1791 m.) – rašytojas, publicistas, valstybės vadovas, Tadeuszo Kosciuszkos adjutantas. 1917 m. gruodžio 15 d. šiame dvare buvo pasirašytas taikos protokolas tarp sovietinės Rusijos ir Vokietijos imperijos.

8. Viena iš vizitinių miesto kortelių – muzikinis laikrodis: gražus ciferblatas su istoriniais Bresto herbais 

“Sovietų” ir “Puškinskos” gatvių sankirtoje, esančioje Bresto mieste, didelio granito pjedestale įrengtas unikalus laikrodis. Pjedestalo šonuose metaliniai skydai su metaliniais miesto herbais įvairių istorijos laikotarpių. Laikrodžio viršuje yra dabartinio herbo fragmentas.

Laikrodis buvo įdiegtas 2007 m. Be to, jis rodo esamą laiką ir įkūnija įvairias epochas, taip pat yra muzikinis – kiekvienos valandos pradžioje skamba viena iš septynių melodijų.

Šalia Bresto įrengtas kempingas su visais reikalingais patogumais.

Belovežo giria be vizų

40 km nuo Bresto stovi gynybinis bokštas su romantišku pavadinimu “Belaya Vezha”. Jis buvo pastatytas 13 amžiaus pabaigoje. Bokštas stovi ant kalvos, todėl iš 35 metrų aukščio puikiai matomos apylinkės.

Ką dar galima aplankyti Belovežo girios teritorijoje

Gamtos muziejus, Senio Šalčio rezidencija 

Jūsų laukia pasakiška viešnagė Senelio Šalčio rezidencijojeSenelio valdos užima net 15 hektarų plotą. Čia aplankysite Senelio Šalčio muziejų, pamatysite stebuklingą šulinį, iš medžio išdrožinėtas pasakų personažų skulptūras, Snieguolės namelį, įspūdingą 40 metrų aukščio Kalėdinę eglę, žaliuojančią jau 120 metų.

Ekskursija autobusu, liaudies meno muziejus ir naminės degtinės (samagono) degustacija

Брестская обл., Каменец, ул. Ленина, 3а

Netoli girios miestelyje Kamenec XIII amžiaus architektūros paminklas – Kamanecko bokštas, vienintelis išlikęs. Jame  yra veikiantis muziejus.

Ružanai:

Sapiegų rūmai

Ekskursija Ružanuose. XVIII a. pabaigos klasicistiniai Sapiegų rūmai, vadinami dar „Baltarusiškų Versaliu “. Prie atstatytų vartų į milžinišką kiemą svečius sutinka gidai, apsirengę senoviniais Sapiegų laikų drabužiais, kurie labai įdomiai papasakos keliautojams šios rezidencijos istoriją. Rūmuose yra veikiantis muziejus, kur pagal turistu grupės pageidavimus, galima pamatyti ir sudalyvauti „Sapiegų vestuvėse“.

Sodyba „Pružansky palacyk“

Bresto srities sanatorijos bevizio režimo teritorijoje

 1. Sanatorija „Bug“;
 2. Sanatorija „Nadzeja“;
 3. Sanatorija „Bereste“ ;
 4. Sanatorija „Belaja Veža“;
 5. Sanatorija „Ružanski“.

Susižavėjote Brestu ir jau planuojate kelionę? Mes pasirūpinsime, kad ši kelionė taptų nepamirštama!

Įforminti leidimą į Brestą galite neišeinant iš namų! Atsiųskite Jūsų paso skaną el. paštu info@vizalija.lt, nurodykite kelionės datas, apmokėkite ir dienos bėgyje gausite įformintą leidimą į Jūsų el. paštą! Mažiau rūpesčių, daugiau Bresto.

Organizuojame turistinius išvykimus į Brestą su individualiai Jums parinkta programa su lietuviškai ar rusiškai kalbančiais gidais. Susisiekite tel. +37064660232.